Three In One – One Brain

A módszer ötvözi a kineziológiát (a test szerveinek és izmainak integrálására fókuszáló orvoslás) és a pszichológiát (gondolkodással, viselkedéssel foglalkozó tudomány), holisztikus szemléletének köszönhetően pedig túl is mutat ezeken, hiszen egy időben foglalkozik a testi, lelki, szellemi egészséggel.
Ezt egy modern példával a legegyszerűbb szemléltetni. Az agyunk olyan, akár egy számítógép, amely fogantatásunk pillanatától tárol minden egyes információt, így minden egyes stresszt, ami életünkben ért minket, ezek pedig különböző blokkokat alakítanak ki bennünk, melyek idővel testi tüneteket okozva, végül betegségként jelenhetnek meg az életünkben. A kineziológiai izomtesztelés során lehet kapcsolatba lépni ezzel a számítógéppel, és az adott ügyhöz kapcsolódó blokkokat, stresszt töröljük, akár a nem kívánatos fájlokat.
Erre különböző eszközök, korrekciók, eszenciák állnak rendelkezésre, melyeket minden alkalommal a kliens izomreakciója alapján tesztelünk, tehát a lélek, tudatalatti dönt, és az izmokon keresztül ad választ. Itt fontosnak tartom tudatosítani, hogy segítőként nincs “hatalmunk” a kliens fölött, hiszen “az egyén az egyetlen hatóság a saját fejlődésében”- (Daniel Whiteside).
Miután az adott stresszt töröltük, a hozzá kapcsolódó negatív program többé nem tud bekapcsolni, így az energiaáramlás rendeződik. Az én megtapasztalásom, hogy az ember “csak” annyit vesz észre, hogy a nagyon is jól ismert, és leküzdhetetlennek tűnő reakció nem jön.. és nem kellett hozzá tízig számolni, harcolni magunkkal, mivel a reakciót okozó stressz megszűnt az oldás hatására. Ezek a folyamatok kihatnak a környezetünkre is, mivel az elakadásainkat az élet az arcunkba tolja “foglalkozni kell ezzel” felkiáltással, ezért érdemes elgondolkodni a folyton ismétlődő problémákon.
Miben segíthet az oldás? – a teljesség igénye nélkül:
- testi fájdalmak, betegségek
- tanulási nehézségek, beszédzavar, diszlekszia
- daganatos megbetegedések
- szorongás, pánikbetegség, depresszió
- allergia, asztma
- függőségek, alkoholizmus
- önértékelési problémák
- viselkedészavarok
- kapcsolati problémák, életválságok
- meddőség, impotencia
- alvászavar
A legtöbb esetben egy oldás nem elég. Ez mindig az adott alkalom végén kerül kitesztelésre, illetve a kliens tudatalattija határozza meg azt is, hogy mikor szükséges a következő oldás.
Ha az olvasáshoz szemüvegre van szüksége, kérem hozza magával! 🙂
További kérdésekre nagyon szívesen válaszolok, és szeretettel várom a változásra vágyókat!